Σινεφίλια [Cinephilia.Gr] - Classicus http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus Mon, 02 Oct 2023 04:37:50 +0000 el-gr dimitris.bampas@outlook.com (Cinephilia- Σινεφίλια) Σχετικά με τον Ernst Lubitsch http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7662-sxetika-me-ton-ernst-lubitsch http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7662-sxetika-me-ton-ernst-lubitsch  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 24 Feb 2023 14:15:12 +0000
Orson Welles: Στοιχεία για μια βιογραφία http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7617-orson-welles-stoixeia-gia-mia-viografia http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7617-orson-welles-stoixeia-gia-mia-viografia

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 20 Jan 2023 04:46:41 +0000
Roberto Rossellini: Η αισθητική της αλήθειας και της αρετής http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7416-roberto-rossellini-i-aisthitiki-tis-alitheias-kai-tis-aretis-tou-thodorou-soyma http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7416-roberto-rossellini-i-aisthitiki-tis-alitheias-kai-tis-aretis-tou-thodorou-soyma του Θόδωρου Σούμα

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Mon, 21 Mar 2022 17:31:28 +0000
Charlie Chaplin: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7081-charlie-chaplin-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7081-charlie-chaplin-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Wed, 24 Feb 2021 14:40:40 +0000
Ingmar Bergman: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7066-ingmar-bergman-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/7066-ingmar-bergman-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Thu, 11 Feb 2021 04:04:02 +0000
Greta Garbo: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6863-greta-garbo-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6863-greta-garbo-mikro-sxolio

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Tue, 03 Mar 2020 13:39:05 +0000
Kirk Douglas: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6828-kirk-douglas-mikro-sxolio-tou-misel-dimopoulou http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6828-kirk-douglas-mikro-sxolio-tou-misel-dimopoulou του Μισέλ Δημόπουλου

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Mon, 10 Feb 2020 13:39:31 +0000
Fritz Lang: Η αρχή και το τέλος (της κινηματογραφικής γλώσσας) http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6645-fritz-lang-i-arxi-kai-to-telos-tis-kinimatografikis-glossas-tou-thodorou-soyma http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6645-fritz-lang-i-arxi-kai-to-telos-tis-kinimatografikis-glossas-tou-thodorou-soyma του Θόδωρου Σούμα

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Thu, 08 Aug 2019 19:02:34 +0000
Federico Fellini: Σχόλια για την αφηγηματική δομή http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6636-federico-fellini-sxolia-gia-tin-afigimatiki-domi http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6636-federico-fellini-sxolia-gia-tin-afigimatiki-domi  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Sun, 21 Jul 2019 16:54:07 +0000
Fritz Lang: Ο θάνατός του δεν είναι λύση http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6613-fritz-lang-o-thanatos-tou-den-einai-lysi-tou-wim-wenders http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6613-fritz-lang-o-thanatos-tou-den-einai-lysi-tou-wim-wenders του Wim Wenders

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 07 Jun 2019 12:22:44 +0000
Marlene Dietrich: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6550-marlene-dietrich-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6550-marlene-dietrich-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:26:33 +0000
Fritz Lang: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6548-fritz-lang-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6548-fritz-lang-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:24:32 +0000
Andrei Tarkovsky: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6547-andrei-tarkovsky-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6547-andrei-tarkovsky-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:21:54 +0000
Carl Theodor Dreyer: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6544-carl-theodor-dreyer-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6544-carl-theodor-dreyer-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:16:53 +0000
Éric Rohmer: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6543-eric-rohmer-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6543-eric-rohmer-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:15:17 +0000
Luchino Visconti: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6542-luchino-visconti-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6542-luchino-visconti-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:14:05 +0000
Luis Buñuel: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6541-luis-bunuel-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6541-luis-bunuel-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:12:26 +0000
Vittorio De Sica : Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6540-vittorio-de-sica-mikro-sxolio-2 http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6540-vittorio-de-sica-mikro-sxolio-2  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:10:31 +0000
Kenji Mizoguchi: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6539-kenji-mizoguchi-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6539-kenji-mizoguchi-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:09:13 +0000
Robert Bresson: Μικρό σχόλιο http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6538-robert-bresson-mikro-sxolio http://cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6538-robert-bresson-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:07:37 +0000