Σινεφίλια [Cinephilia.Gr] - Amerika http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2 Sun, 25 Aug 2019 15:58:11 +0000 el-gr dimitris.bampas@outlook.com (Cinephilia- Σινεφίλια) A Rainy Day in New York http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6652-a-rainy-day-in-new-york-mia-vroxeri-mera-sti-nea-yorki-tou-woody-allen-oi-diloseis-ton-synteleston http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6652-a-rainy-day-in-new-york-mia-vroxeri-mera-sti-nea-yorki-tou-woody-allen-oi-diloseis-ton-synteleston (Μία βροχερή μέρα στη Νέα Υόρκη)
του Woody Allen
(οι δηλώσεις των συντελεστών)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 22 Aug 2019 17:27:05 +0000
Once Upon a Time in Hollywood http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6651-once-upon-a-time-in-hollywood-tou-quentin-tarantino http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6651-once-upon-a-time-in-hollywood-tou-quentin-tarantino του Quentin Tarantino

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Mon, 19 Aug 2019 19:35:54 +0000
The Dead Don't Die http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6628-the-dead-don-t-die-tou-jim-jarmusch http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6628-the-dead-don-t-die-tou-jim-jarmusch του Jim Jarmusch

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Sat, 13 Jul 2019 19:37:05 +0000
The Dead Don't Die http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6595-the-dead-don-t-die-tou-jim-jarmusch-tou-misel-dimopoulou http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6595-the-dead-don-t-die-tou-jim-jarmusch-tou-misel-dimopoulou του Jim Jarmusch
του Μισέλ Δημόπουλου

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 17 May 2019 08:11:17 +0000
Mean Streets http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6579-mean-streets-kakofimoi-dromoi-tou-martin-scorsese http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6579-mean-streets-kakofimoi-dromoi-tou-martin-scorsese (Κακόφημοι δρόμοι)
του Martin Scorsese

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 11 Apr 2019 15:44:48 +0000
Us http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6521-us-emeis-tou-jordan-peele http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6521-us-emeis-tou-jordan-peele (Εμείς)
του Jordan Peele

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 19 Mar 2019 14:56:52 +0000
Dragged Across Concrete http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6520-dragged-across-concrete-ta-dyo-prosopa-tou-nomou-tou-s-craig-zahler-oi-diloseis-tou-skinotheti http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6520-dragged-across-concrete-ta-dyo-prosopa-tou-nomou-tou-s-craig-zahler-oi-diloseis-tou-skinotheti (Τα δύο πρόσωπα του νόμου)
του S. Craig Zahler
(οι δηλώσεις του σκηνοθέτη)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 19 Mar 2019 14:36:07 +0000
Vox Lux http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6516-vox-lux-tou-brady-corbet http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6516-vox-lux-tou-brady-corbet του Brady Corbet


]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 19 Mar 2019 13:55:13 +0000
The Sisters Brothers http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6514-the-sisters-brothers-tou-jacques-audiard http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6514-the-sisters-brothers-tou-jacques-audiard του Jacques Audiard

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 14 Mar 2019 14:21:43 +0000
If Beale Street Could Talk http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6495-if-beale-street-could-talk-an-i-odos-bil-boroyse-na-milisei-tou-barry-jenkins http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6495-if-beale-street-could-talk-an-i-odos-bil-boroyse-na-milisei-tou-barry-jenkins (Αν η οδός Μπιλ μπορούσε να μιλήσει)
του Barry Jenkins
(το σημείωμα του σκηνοθέτη)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 19 Feb 2019 16:00:13 +0000
The Mule http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6433-the-mule-tou-clint-eastwood-oi-diloseis-tou-skinotheti http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6433-the-mule-tou-clint-eastwood-oi-diloseis-tou-skinotheti (Το βαποράκι)
του Clint Eastwood
(οι δηλώσεις του σκηνοθέτη)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Sat, 05 Jan 2019 08:45:59 +0000
Leave no trace http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6387-leave-no-trace-min-afiseis-ixni-tis-debra-granik http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6387-leave-no-trace-min-afiseis-ixni-tis-debra-granik (Μην αφήσεις ίχνη)
της Debra Granik

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Wed, 31 Oct 2018 16:58:20 +0000
Halloween http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6379-halloween-i-nyxta-me-tis-maskes-tou-david-gordon-green-oi-diloseis-ton-synteleston http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6379-halloween-i-nyxta-me-tis-maskes-tou-david-gordon-green-oi-diloseis-ton-synteleston (Η νύχτα με τις μάσκες)
του David Gordon Green
(οι δηλώσεις των συντελεστών)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 25 Oct 2018 07:54:46 +0000
Lemonade http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6376-lemonade-tis-ioana-uricaru http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6376-lemonade-tis-ioana-uricaru της Ioana Uricaru

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 23 Oct 2018 15:07:32 +0000
First Man http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6354-first-man-tou-damien-chazelle http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6354-first-man-tou-damien-chazelle (Πρώτος άνθρωπος)
του Damien Chazelle

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Wed, 10 Oct 2018 13:17:54 +0000
BlacKkKlansman http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6336-blackkklansman-tou-spike-lee http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6336-blackkklansman-tou-spike-lee του Spike Lee

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 25 Sep 2018 14:44:53 +0000