Σινεφίλια [Cinephilia.Gr] - Amerika http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2 Sat, 26 Sep 2020 09:16:22 +0000 el-gr dimitris.bampas@outlook.com (Cinephilia- Σινεφίλια) Tenet http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6961-tenet-tou-christopher-nolan-to-sxolio-tou-thodorou-soyma http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6961-tenet-tou-christopher-nolan-to-sxolio-tou-thodorou-soyma του Christopher Nolan
(η κριτική του Θόδωρου Σούμα)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Wed, 09 Sep 2020 04:54:54 +0000
Another Woman http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6948-another-woman-mia-alli-gynaika-tou-woody-allen http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6948-another-woman-mia-alli-gynaika-tou-woody-allen (Μια άλλη γυναίκα)
του Woody Allen

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Sat, 29 Aug 2020 13:05:18 +0000
Come As You Are http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6938-come-as-you-are-ela-opos-eisai-tou-richard-wong-to-simeioma-tou-skinotheti http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6938-come-as-you-are-ela-opos-eisai-tou-richard-wong-to-simeioma-tou-skinotheti (Έλα όπως είσαι)
του Richard Wong
(το σημείωμα του σκηνοθέτη)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Mon, 20 Jul 2020 04:17:11 +0000
The Kindness of Strangers http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6931-the-kindness-of-strangers-i-kalosyni-ton-ksenon-tis-lone-scherfig http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6931-the-kindness-of-strangers-i-kalosyni-ton-ksenon-tis-lone-scherfig (Η καλοσύνη των ξένων)
της Lone Scherfig

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Wed, 17 Jun 2020 13:17:43 +0000
Da 5 bloods http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6929-da-5-bloods-tou-spike-lee-to-sxolio-tou-thodorou-soyma http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6929-da-5-bloods-tou-spike-lee-to-sxolio-tou-thodorou-soyma του Spike Lee
(η κριτική του Θόδωρου Σούμα)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 16 Jun 2020 12:03:33 +0000
Paterson http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6892-paterson-tou-jim-jarmusch-ena-keimeno-tis-elizas-sikalopoylou http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6892-paterson-tou-jim-jarmusch-ena-keimeno-tis-elizas-sikalopoylou του  Jim Jarmusch
(ένα κείμενο της Ελίζας Σικαλοπούλου)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Sun, 19 Apr 2020 10:36:21 +0000
Certain Women http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6888-certain-women-kapoies-gynaikes-tis-kelly-reichard-to-sxolio-tis-marias-gavala http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6888-certain-women-kapoies-gynaikes-tis-kelly-reichard-to-sxolio-tis-marias-gavala (Κάποιες γυναίκες)
της Kelly Reichard
(το σχόλιο της Μαρίας Γαβαλά)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Mon, 13 Apr 2020 02:07:56 +0000
Never Rarely Sometimes Always http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6879-never-rarely-sometimes-always-tis-eliza-hittman http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6879-never-rarely-sometimes-always-tis-eliza-hittman της Eliza Hittman

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Wed, 25 Mar 2020 03:46:51 +0000
Little Women http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6825-little-women-mikres-kyries-tis-greta-gerwig-oi-diloseis-tis-skinothetidos http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6825-little-women-mikres-kyries-tis-greta-gerwig-oi-diloseis-tis-skinothetidos (Μικρές κυρίες)
της Greta Gerwig
(οι δηλώσεις της σκηνοθέτιδος)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 04 Feb 2020 13:55:56 +0000
The Lighthouse http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6820-the-lighthouse-o-faros-tou-robert-eggers http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6820-the-lighthouse-o-faros-tou-robert-eggers (Ο φάρος)
του Robert Eggers

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 30 Jan 2020 19:24:49 +0000
Richard Jewell http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6816-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-to-sxolio-tis-marias-gavala http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6816-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-to-sxolio-tis-marias-gavala (Η μπαλάντα του Ρίτσαρντ Τζούελ)
του Clint Eastwood
(το σχόλιο της Μαρίας Γαβαλά)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 24 Jan 2020 11:04:06 +0000
Mystery Train http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6809-mystery-train-tou-jim-jarmusch http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6809-mystery-train-tou-jim-jarmusch του Jim Jarmusch

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 17 Jan 2020 16:30:40 +0000
Richard Jewell http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6802-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-oi-diloseis-tou-skinotheti http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6802-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-oi-diloseis-tou-skinotheti (Η μπαλάντα του Ρίτσαρντ Τζούελ )
του Clint Eastwood
(οι δηλώσεις του σκηνοθέτη)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Mon, 13 Jan 2020 15:48:09 +0000
1917 http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6798-1917-tou-sam-mendes-i-kritiki-tou-thodorou-soyma http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6798-1917-tou-sam-mendes-i-kritiki-tou-thodorou-soyma του Sam Mendes
(η κριτική του Θόδωρου Σούμα)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 10 Jan 2020 10:02:40 +0000
High Life http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6789-high-life-mayri-trypa-tis-claire-denis http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6789-high-life-mayri-trypa-tis-claire-denis (Μαύρη τρύπα)
της  Claire Denis

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 27 Dec 2019 17:20:58 +0000
The Irishman http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6788-the-irishman-o-irlandos-tou-martin-scorsese http://cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6788-the-irishman-o-irlandos-tou-martin-scorsese (Ο Ιρλανδός)
του Martin Scorsese

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 27 Dec 2019 17:18:27 +0000